Bibliatábor Elit(ke) Szerda
A hét közepén mindig felpörögnek az események. Nem volt ez másképp szerdán sem.
A nap legelején a tábor dalára egy egyszerű koreográfiát tartalmazó táncot tanultak meg az újoncok, akik lassan már rutinos kis katonák lesznek. A kipróbáltságuk egyre csak növekszik és szilárdul meg az irány, hogy annak a tetszését keressék, aki őket harcossá avatta!

Reggeli
Reggeli után vízben edzettünk, vagyis a Balaton vizének közegellenállásában erősítettük izmainkat és kitartásunkat.
Majd a szokásos nap középi táptúra az ebéd és büfé kínálatával.
Ezek után dicséretet énekeltünk a Megváltónknak, és Márk bácsi a hit hőseiről tartott biblia foglalkozást, ahol megtudhattuk mennyire fontos helytállni akkor amikor kell és Isten ígéretei mellett kitartani.

Viszont a végén valami történt. Két kivi is elindult kifelé, hogy valakik beszöktek a táborba és hirtelen félbeszakítva a foglalkozást mindenki felállt és keresni kezdte a furcsa idegeneket.
Mindenkiből kiszedték a nevüket, majd vallatás árán megtudtuk azt is, hogy kik, mifélék, honnan és hogyan érkeztek ide, és azt is, hogy jó, követhető emberek e vagy sem. Le a kalappal a gyerekek előtt. Nagyon jól tudták ki jó és ki nem annyira jó karakter.


Vacsora után Márk bácsi 2 Bibliai hősről olvasott történetet, Debóráról és Józsuéról, hogy hogyan győzték le az ellenségeiket!


Mondanom sem kell, hogy igen hamar (cirka 30-45 perc alatt) csend lett mind a két szárnyon. Volt, akit ölben vittünk az ágyába.
Holnap folytatjuk a kiképzést és a harcossá avatást!