Biblia Tábor Elit(ke)dd
A tábor második napja:
A reggeli ébresztő félig elmaradt, hiszen a fiú szárny már hajnalok hajnalán fent volt, ezért azt a döntést hozta a tábor vezetése, hogy ma egy sokkal fárasztóbb kiképzésben legyen része a Hős tanoncoknak!
Egy igazi TEK-eresi kiképzésben volt része mindnekinek.




Ezt követte egy nagyon vicces vizes csapatépítő, ahol ügyeskedni kellett, meg vizeskedni, illetve vicceskedni is lehetett! Ekkor bemutatták a kivik, hogy mennyire tudnak vi(cc)zesek lenni!








Mindezek után a szakaszok - aminek amúgy igen vicces neveket adtak (Red Flag, Tekeresi Kerubok, Zöllők, Éden alakulat, Bíborszív) – Elkezdhették a saját szakasz zászló elkészítésének, a hadi/alaki gyakorlatuk kidolgozásának, illetve bázis építésének.
Majd jött a várva várt ebéd, amivel a lemerült energiaraktárakat újra lehetett tölteni.
A CSP és büfé után következett a várva várt, vagy nem várva várt Dicséret, illetve Biblia foglalkozás. Ahol Dávid hőseinek a hőstetteit tanulmányoztuk, hogy milyennek is kell lennie egy igazi hősnek!

Ekkor meguzsonnáztunk, amikor is kezdetét vette egy gigantikus taktikai csata a Kalandjáték. Volt itt minden: fiúk vs lányok 1:1 táborozók vs kivik 1:0, szóval izgalmasabb volt, mint egy két vb meccs.
Végül megvacsoráztunk és egy hatalmas számháborúnak nevezett hadijáték vette kezdetét, ahol a terepfelderítés és az ellenfél területének elfoglalása volt a cél.
Majd ezek után leültünk kicsit és a tábor indulóját kezdtük énekelni, míg a nap helyett már csak a csillagok sugarai ragyogtak.
Végül az egész század elment, lemosta magáról a koszt és hamar álomba merültek. Holnap szükségük lesz a sok energiára, hiszen Tekeres után a Balaton is vár, hogy kiképzésben részesítsen minket!